ΗΜΕΡΙΔΕΣ - ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ: “Η ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΕΣ”

Saturday 28 Μαΐου 2022

Ακολουθεί η πρόσκληση και το πρόγραμμα για τηνΗμερίδα με θέμα«Η Θεολογία συναντά τις άλλες επιστήμες και τέχνες» που οργανώνεται από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, την  Θεολογική Σχολή του Ε.Κ.Π.Α. και το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας και θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 28 Μαΐου 2022, ώρα έναρξης 9.00 π.μ. στο Αμφιθέατρο "Άλκης Αργυριάδης" , (κεντρικό κτήριο του Ε.Κ.Π.Α., Πανεπιστημίου 30). Η Ημερίδα θα μεταδίδεται διαδικτυακά στο: https://youtu.be/KWnfFwBgLgE.

Για την Οργανωτική Επιτροπή:
Δημήτριος Τουσούλης, Καθηγητής Καρδιολογίας Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, Αντιπρύτανης του ΕΚΠΑ,
Σωτήριος Δεσπότης, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας του ΕΚΠΑ,
Κίρκη Κεφαλέα, Καθηγήτρια Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ και
Βασίλειος Φανάρας, Επίκουρος Καθηγητής Βιοηθικής της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ.

Πρόσκληση ημερίδας: “Η Θεολογία συναντά τις άλλες επιστήμες και τέχνες”
Πρόγραμμα ημερίδας: “Η Θεολογία συναντά τις άλλες επιστήμες και τέχνες”