Η ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΩΝ ΤΗΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ - [12.04.2024]

Friday 12 Απριλίου 2024

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στο πλαίσιο της αγαστής και πολυεπίπεδης συνεργασίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) με το Ίδρυμα Ποιμαντικής Επιμορφώσεως της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών (Ι.Π.Ε.), την προσεχή Παρασκευή 12 Απριλίου 2024 και ώρα 19:00 θα τελεσθεί στον Πανεπιστημιακό Ιερό Ναό Εισοδίων της Θεοτόκου (Καπνικαρέα) η Δ' Στάση των Χαιρετισμών της Υπεραγίας Θεοτόκου, προεξάρχοντος του Πανοσιολογιωτάτου Αρχιμανδρίτου π. Θεολόγου Αλεξανδράκη, Διευθυντού του Ι.Π.Ε., με στόχο την διασύνδεση των φοιτητών και φοιτητριών με τη λειτουργική ζωή της Ορθόδοξης Εκκλησίας, και την ανάδειξη των ιστορικών και πολιτισμικών δεσμών της Καπνικαρέας με το Πανεπιστήμιο Αθηνών.

Η συμμετοχή των μελών Δ.Ε.Π., των φοιτητριών και φοιτητών της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. θα αποτελέσει ιδιαίτερη τιμή.

- Πληροφορίες: π. Ευάγγελος Μαρκαντώνης
(fevmark[at]theol.uoa[dot]gr).