ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ PHILIP HARDIE, ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΥ CAMBRIDGE, ΜΕ ΘΕΜΑ «THE SUBLIME IN AUGUSTAN POETRY AND LUCRETIUS»

Monday 08 Απριλίου 2024
ομιλία του PHILIP HARDIE, καθηγητή στο Πανεπιστήμιο του Cambridge, με θέμα «The Sublime in Augustan Poetry and Lucretius»

Τη  Δευτέρα 8 Απριλίου 2024, ώρα 12.30 μ.μ., θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο των «Επιστημονικών Συναντήσεων» που διοργανώνει ο Τομέας Κλασικής Φιλολογίας του Τμήματος Φιλολογίας του Ε.Κ.Π.Α., σε συνεργασία με τα Π.Μ.Σ. του Τομέα Κλασικής Φιλολογίας («Κλασική Φιλολογία–Δέξιππος», Λογοτεχνία Σκέψη και Πολιτισμός στον Ελληνορωμαϊκό κόσμο», «Παπυρολογία και Κλασική Γραμματεία») η ομιλία του κυρίου PHILIP HARDIE, καθηγητή στο Πανεπιστήμιο του Cambridge, με θέμα «The Sublime in Augustan Poetry and Lucretius».

Η ομιλία θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα 209.